Безплатна доставка при поръчки над 150 лв.
Доживотна гаранция Вижте подробности
Посетете нашата демонстрационна зала
Изключителен дистрибутор на Meade!

Топ 5 най-красиви небесни обекти, които могат да се видят с твоя телескоп

17.06.2019

top_5_most_beautiful_celestial_objects_1.jpg

Мъглявината Орион. Това е много ярък обект. С невъоръжено око тази мъглявина може да се наблюдава като слаба светлина, а с бинокъл – като малък ярък облак. Но всъщност този облак е толкова голям, че количеството материя в него би била достатъчно за хиляда Слънца и над 300 000 000 Земи.

top_5_most_beautiful_celestial_objects_2.jpg

Звезден куп Плеяди. Разположен в съзвездието Телец, Плеяди съдържа над 1000 звезди, но разбира се, не можеш да видиш всичките от Земята. Синият ореол около купа е причинен от прах, отразяващ синята светлина на най-ярките звезди от звездния куп.

top_5_most_beautiful_celestial_objects_3.jpg

Луната. С невъоръжено око Луната изглежда като ярък полумесец. Тъмните петна са лунните морета, докато по-светлите области се наричат планини. По време на пълнолуние можеш лесно да видиш тези характеристики на лунната повърхност.

top_5_most_beautiful_celestial_objects_4.jpg

Лунна повърхност. Кратерите са ясно различими. За да видиш американското знаме или съветския ровър, ще ти е необходим огромен телескоп с огледало с диаметър стотици метри. Тъй като такъв телескоп все още не съществува, ще трябва да отидеш до Луната, ако наистина искаш да видиш тези неща.

top_5_most_beautiful_celestial_objects_5.jpg

Галактиката Андромеда е една от най-близките галактики до нашата галактика Млечен път. Е, „близка“ е относително, разбира се – тя всъщност се намира на около 2,5 милиона светлинни години от Земята. Тъй като тя е толкова далече, в момента всъщност виждаме как е изглеждала галактиката преди 2,5 милиона години, когато Homo habilis се е появил на света. Няма начин да разберем как изглежда галактиката Андромеда сега.

И накрая…

top_5_most_beautiful_celestial_objects_6.jpg

Знаеш ли какво е това? Точно така, това е Юпитер! И можеш да го видиш с телескопа си. Заедно с Венера, Сатурн, Уран и Нептун, както и още много небесни обекти.

Наблюдаването на звездите се получава най-добре възможно най-далеч от градските светлини. Но дори и в града ще можете да видите много чудеса. Препоръчваме ти да започнеш наблюдението на звездите с базов модел, и да преминеш на по-сложни модели едва след като свикнеш с работата с телескоп. Изборът на първия телескоп може да е труден, така че е по-добре да се консултираш с опитен астроном. Ако посетиш някой сбирка на местен клуб по астрономия, ще можеш да видиш сам някои от чудесата на космоса и да говориш за астрономия с професионалисти.


Забранява се всяко възпроизвеждане на материала с цел публична публикация във всякаква информационна среда и във всякакъв формат. Можете да реферирате към тази статия с активна връзка към bg.levenhuk.com.

Производителят си запазва правото да прави промени на цените, гамата продукти и спецификациите им или да преустанови предлагането на продуктите без предварително уведомление.

Разглеждане на свързани статии (3)
Често задавани въпроси — Телескопи
Тази полезна статия включва някои от най-често задаваните въпроси за телескопите и астрономията
Астрономически наблюдения в града
Астрономия в небе със светлинно замърсяване. Открийте какво можете да наблюдавате в града
Астрофотографски снимки и съвети от Джоел Саваски
Вижте невероятните снимки, които можете да правите с оборудването от Levenhuk
Всички статии